Aktualności

Biblioteka CKZiU razem z Kubusiem Puchatkiem zaprasza do zapoznania się z właściwościami miodu, wskazanego o tej porze roku.

 

Z przyjemnością informujemy, że w ramach ogłoszonego konkursu na zakładkę do książki z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych wpłynęło 12 prac spełniających kryteria. Jury przyznało pierwsze miejsce słuchaczce I roku Opiekuna Medycznego. Gratulujemy kreatywności i dziękujemy za poświęcenie czasu na udział w konkursie wszystkim autorkom. Zakładki zostaną włączone do naszej kolekcji i będą prezentowane wraz z innymi z okazji świąt bibliotecznych.

W uznaniu zaangażowania wszystkie uczestniczki konkursu otrzymują nagrody. Po odbiór zapraszamy  do biblioteki szkolnej od dnia  27 października 2023 r.

Odbyła się kolejna edycja Nocy Bibliotek, ogólnopolska akcja promująca czytanie i biblioteki, zorganizowana  pod hasłem „Absurd nie czytać”. Biblioteka CKZiU, jako jedna z czterech w Giżycku, przystąpiła do tej inicjatywy. W dniach 5 – 7 października 2023 r. zaprosiła do swojej siedziby wszystkich użytkowników. Przygotowano wystawę Tylko niebieskie.  Zaprezentowano książki z różnych dziedzin, których okładki są koloru niebieskiego, tak jak logo tegorocznej Nocy. Szczególną uwagę poświęcono twórczości Wisławy Szymborskiej. Dużym zainteresowaniem cieszył się Kącik relaksu. Toczyły się rozgrywki w scrabble, domino, bierki,  mistakos i doable.  Cierpliwi i spostrzegawczy mierzyli się z 1000-elemntowymi puzzlami. Powodzeniem cieszyły się również kolorowanki antystresowe.  W konkursie wiedzy Wiem, bo czytam wzięło udział 65 osób. Odwiedzający otrzymali zakładki i exibrisy przekazane przez organizatorów akcji na pamiątkę udziału w wydarzeniu, a także receptę na czytanie z zaleceniami do stosowania w domu. W bibliotece rozmieszczono aforyzmy o czytaniu, w tym autorstwa Wisławy Szymborskiej – „Czytanie książek  to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Mamy nadzieję, że wielu uczestników akcji potwierdza JEJ słowa, bo przecież absurd nie czytać. Imprezę zorganizowano wspólnie z biblioteką II LO.