Z życia internatu

04.12.2019

W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia…

W naszym internacie jest coraz bardziej świątecznie. Krasnale, bombki, choinki, stroiki, łańcuchy, aniołki i inne ozdoby – oto kilka pięknych dekoracji jakie się u nas pojawiły. Na głównym holu stanęła przepięknie udekorowana kolorowa, duża choinka z mieniącymi się światełkami. A oto efekty naszych poczynań pod kierunkiem wychowawcy w internacie p. K. Kosior-Waśniewskiej.

30.11.2019

Andrzejki w internacie

W czwartek 28 listopada w internacie obchodziliśmy andrzejki. Był to niezwykły wieczór wróżb
i zabaw połączonych z zabawą i tańcem. Podczas wspólnej zabawy śmiechu było co niemiara. Kolorowe i migające światełka sprawiły, że atmosfera była pełna magii. Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić.
Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać.

 

02.10.2019

Jesień w internacie…

Już nadeszła piękna nasza polska złota jesień.  Zachwyca ona nas swoimi barwnymi liśćmi i odgłosami ich szelestu, grą promieni słońca, bębnieniem deszczu po szybach, smakami dojrzałych owoców i  warzyw oraz dotykiem babiego lata na twarzy. Wszelkie Dary Natury, które przekazuje na jesień przeniosły się również do naszego internatu. Na korytarzu pojawiła się gazetka tematyczna oraz piękne, kolorowe  dekoracje w postacie kasztanów, żołędzi, świeczników, stroików itp. Jesień to bez wątpienia najpiękniejsza pora roku.

18.10.2018

Złota polska jesień

Uczennice mieszkające w internacie same wyszły z inicjatywą wykonania gazetki tematycznej pt. „Polska złota jesień”.  Piękno jesieni  widoczne z za okna zostało przeniesione również na korytarz naszego internatu.  Dziękujemy serdecznie za zaangażowanie i chęć współpracy.

17.10.2018

Polska  – moja  Ojczyzna

„Patriotyzm to postawa każdego człowieka, który kocha swoją Ojczyznę i chce ją poznawać jeszcze bardziej. Być patriotą to znaczy kochać swój kraj i wierzyć w niego”. Tymi słowami mieszkanki internatu rozpoczęły pracę nad gazetką patriotyczną w związku ze zbliżającą się 100- tną rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia na stałe zagości w naszym internacie i wykonane prace będą zdobiły nasz korytarz.

Wspominając historię, patrzmy jednak w przyszłość z nadzieją i optymizmem. Szanujmy pamięć o przodkach i twórzmy nową, spokojną historię

16.10.2018

„Spotkanie ze sztuką –  arteterapia”

Młodzież mieszkająca w internacie wzięła udział w zajęciach wychowawczych
pt. „Tworzymy lampiony”. Głównym celem zajęć był  harmonijny i wszechstronny rozwój naszych kursantek po wyczerpującym dniu nauki. Zajęcia z atreterapii sprzyjały dobrej komunikacji w grupie, poczuciu bezpieczeństwa, atmosferze zaufania i akceptacji, ujawnianiu pozytywnych emocji. Dziewczęta wykonały przepiękne lampiony, które teraz tworzą dekorację internatu.

2.03.2018

Konkurs na Kartę Wielkanocną rozstrzygnięty!!!😊😊😊😊W dniu dzisiejszym jury w składzie pani dyrektor CKZ i U Beata Bobieni

oraz dwie mieszkanki internatu Marzena Kisiel i Paulina Chodup dokonały oceny kartek. Konkurs z inicjatywy wychowawczyń Eweliny Więckowskiej – Miara i Magdy Łępickiej adresowany był do mieszkanek internatu I stopnia -fryzjerki i II stopnia – sprzedawca.Wpłynęło 11 prac konkursowych ( każdy pokój wykonał po jednej pracy)😊 przedstawiających symbole świąteczne, wykonanych różnymi technikami np:pastele,farby,wyklejanki oraz.decupage.Juri po długim namyśle wyróżniło kartki uczennic z pokoju 403,405 i 410.😊😊😊Nagrodzone osoby otrzymały gromkie brawa od swoich koleżanek, natomiast pani dyrektor ufundowała upominki a dla wszystkich zaangażowanych w konkurs słodkości.😊Ponadto wszystkie kartki zostaną powieszone na tablicy w holu internatu.Magda Łepicka

 

 

2.03.2018
W internacie nasze kursantki się nie nudzą. W dzień nauka teoretyczna, a wieczorami praktyczne działanie. Obecny turnus stanowi mieszankę talentu, wiedzy i umiejętności. Uczennice w wolnym czasie testują na sobie techniki fryzjerskie, od farbowania po strzyżenie, fale, loki i koki…:)
12.01.2018
“Szalone lata 60-te a dzisiejsze trendy’.Pod takim hasłem w czasie zajęć wychowawczych z panią Magda Łępicką uczennice z CKZ i U przygotowały gazetkę, która zawisła na kortarzu internatu.W związku z tym, iż w ostatnich sezonach do łask powróciły fryzury w stylu retro, także te inspirowane modą lat 60. w stylu Brigitte Bardot, spiętrzone włosy ze skośną grzywką oraz wysokie kucyki i proste włosy z uniesionym tyłem.Przed nami czyste karnawałowe szaleństwo. Ach, jak dobrze, że moda ma to do siebie, że powraca! 😃Podsumowały kursantki fryzjerstwa z RODiDZ w Giżycku😃

12.01.2018
Na co dzień każdy z nas styka się z wulgaryzmami. Stało się to w naszym środowisku zjawiskiem wręcz normalnym i zazwyczaj nie budzącym wobec młodych ludzi żadnego zdziwienia. Dlatego też mieszkanki internatu CKZ i U postanowiły pod nadzorem wychowawczyni Eweliny Miary przygotować gazetkę tematyczną pt “Słowa z marginesu nie dadzą ci sukcesu” aby pokazać swoim koleżankom, iż nie warto zaśmiecać języka polskiego i uczulić je na to, by dbały o czystość mowy polskiej.

8.12.2017
Święta tuż tuż… Święta Bożego Narodzenia słyną z cudownych dekoracji i niepowtarzalnej atmosfery. Dlatego też młodzież mieszkająca w internacie wraz z panią Agnieszkę, Eweliną i Magdą zaangażowała się w stworzenie u siebie namiastki świątecznej atmosfery. Mieszkanki wykonały tematyczne gazetki,ozdoby świąteczne np: gwiazdy,gwiazdeczki z papieru, zawieszki z szyszek, bombki oraz ubrały choinkę która zdobi korytarz internatu. Choć z dala od domu, to również chciały poczuć magię świąt.????????????????????????
previous arrow
next arrow
PlayPause
Shadow
Slider
23.11.2017
Lektura? Znam to!
21 listopada b.r w internacie Regionalnego Ośrodka Dokształcenia i Doskonalenia Zawodowego odbył się konkurs literacki z zakresu lektur szkolnych. W przedsięwzięciu zainicjowanym przez wychowawczynię Ewelinę Więckowską- Miarę wzięło udział 29 uczestniczek listopadowego turnusu fryzjerek II i III stopnia. Zadaniem podopiecznych było rozwiązanie testu składającego się z 10 pytań jednokrotnego wyboru, dotyczących lektur szkolnych. Wśród docenionych za wiedzę i trafne odpowiedzi znalazły się Natalia Naruszewicz oraz Aleksandra Janewicz, które otrzymały pochwały, oraz drobne upominki. Zespół internacki wszystkim uczestnikom gratuluje udziału, pozytywnego nastawienia i otwartości w proponowanych przedsięwzięciach.
 27.10.2017
Pod tytułowym hasłem minął ostatni wieczór październikowego turnusu fryzjerskiego
w internacie Regionalnego Ośrodka Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego w Giżycku.
26 października br. przed komisją konkursową prezentowały się kandydatki na zwyciężczynie korony oraz tytułu „Królowa Zielonej Nocy”. Choć nieśmiałość i brak pewności siebie górowały, to odważnych nie zabrakło. Nasze kandydatki zaprezentowały się w pięknych sukniach wieczorowych, wzbogaconych o biżuterię, staranny makijaż i perfekcyjną fryzurę. Ich look wywarł na jury niebywałe wrażenie. Uczestniczki konkursu otrzymały nie tylko gromkie brawa za odwagę i styl, ale również tytułu „Królowej Zielonej Nocy”, który przypadł w udziale Dominice Zarębie. Pozostałe kandydatki jako nagrody pocieszenia otrzymały pamiątkowe medale. Imprezę poprowadziła Ewa Michalkiewicz, która umiliła wszystkim czas śpiewem przy muzyce. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała wychowawczyni Ewelina Więckowska-Miara.
Była to fajna zabawa, ,która miała na celu przede wszystkim zachęcenie uczennic do integracji, zabawy oraz budowania zdrowego dystansu do siebie. I to nam się udało!

13.10.2017

 

Uczestniczki turnusu fryzjerskiego w internacie się nie nudzą. W czasie zajęć z wychowawcami mają możliwość rozwijania swoich zdolności manualnych, artystycznych, pasji i zainteresowań. Wykonały własnoręcznie przyborniki na biurka, gazetkę z okazji Dnia Edukacji narodowej oraz stworzyły kącik fryzjerski.

previous arrow
next arrow
PlayPause
Shadow
Slider