Z życia internatu

18.12.2019

Wigilia w internacie

Wigilia Świąt Bożego Narodzenia to szczególny czas radości, miłości
i pojednania. Namiastkę tej tradycji miała okazję doznać młodzież mieszkająca w naszym internacie. Po całym dniu nauki na stołówce czekała na nich ogromna niespodzianka,  by
w gronie swoich koleżanek przeżyć chwile bożonarodzeniowego nastroju.  Bardzo dziękujemy kierownikowi internatu, wychowawcom oraz personelowi kuchennemu za przepięknie przygotowaną Wigilię sprawiając, tym samym ogromną radość naszym mieszkankom. Tym samym nasze świętowanie upłynęło we wspaniałej rodzinnej atmosferze.

04.12.2019

W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia…

W naszym internacie jest coraz bardziej świątecznie. Krasnale, bombki, choinki, stroiki, łańcuchy, aniołki i inne ozdoby – oto kilka pięknych dekoracji jakie się u nas pojawiły. Na głównym holu stanęła przepięknie udekorowana kolorowa, duża choinka z mieniącymi się światełkami. A oto efekty naszych poczynań pod kierunkiem wychowawcy w internacie p. K. Kosior-Waśniewskiej.

30.11.2019

Andrzejki w internacie

W czwartek 28 listopada w internacie obchodziliśmy andrzejki. Był to niezwykły wieczór wróżb
i zabaw połączonych z zabawą i tańcem. Podczas wspólnej zabawy śmiechu było co niemiara. Kolorowe i migające światełka sprawiły, że atmosfera była pełna magii. Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić.
Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać.

 

02.10.2019

Jesień w internacie…

Już nadeszła piękna nasza polska złota jesień.  Zachwyca ona nas swoimi barwnymi liśćmi i odgłosami ich szelestu, grą promieni słońca, bębnieniem deszczu po szybach, smakami dojrzałych owoców i  warzyw oraz dotykiem babiego lata na twarzy. Wszelkie Dary Natury, które przekazuje na jesień przeniosły się również do naszego internatu. Na korytarzu pojawiła się gazetka tematyczna oraz piękne, kolorowe  dekoracje w postacie kasztanów, żołędzi, świeczników, stroików itp. Jesień to bez wątpienia najpiękniejsza pora roku.

18.10.2018

Złota polska jesień

Uczennice mieszkające w internacie same wyszły z inicjatywą wykonania gazetki tematycznej pt. „Polska złota jesień”.  Piękno jesieni  widoczne z za okna zostało przeniesione również na korytarz naszego internatu.  Dziękujemy serdecznie za zaangażowanie i chęć współpracy.

17.10.2018

Polska  – moja  Ojczyzna

„Patriotyzm to postawa każdego człowieka, który kocha swoją Ojczyznę i chce ją poznawać jeszcze bardziej. Być patriotą to znaczy kochać swój kraj i wierzyć w niego”. Tymi słowami mieszkanki internatu rozpoczęły pracę nad gazetką patriotyczną w związku ze zbliżającą się 100- tną rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia na stałe zagości w naszym internacie i wykonane prace będą zdobiły nasz korytarz.

Wspominając historię, patrzmy jednak w przyszłość z nadzieją i optymizmem. Szanujmy pamięć o przodkach i twórzmy nową, spokojną historię

16.10.2018

„Spotkanie ze sztuką –  arteterapia”

Młodzież mieszkająca w internacie wzięła udział w zajęciach wychowawczych
pt. „Tworzymy lampiony”. Głównym celem zajęć był  harmonijny i wszechstronny rozwój naszych kursantek po wyczerpującym dniu nauki. Zajęcia z atreterapii sprzyjały dobrej komunikacji w grupie, poczuciu bezpieczeństwa, atmosferze zaufania i akceptacji, ujawnianiu pozytywnych emocji. Dziewczęta wykonały przepiękne lampiony, które teraz tworzą dekorację internatu.

2.03.2018

Konkurs na Kartę Wielkanocną rozstrzygnięty!!!????W dniu dzisiejszym jury w składzie pani dyrektor CKZ i U Beata Bobieni

oraz dwie mieszkanki internatu Marzena Kisiel i Paulina Chodup dokonały oceny kartek. Konkurs z inicjatywy wychowawczyń Eweliny Więckowskiej – Miara i Magdy Łępickiej adresowany był do mieszkanek internatu I stopnia -fryzjerki i II stopnia – sprzedawca.Wpłynęło 11 prac konkursowych ( każdy pokój wykonał po jednej pracy)? przedstawiających symbole świąteczne, wykonanych różnymi technikami np:pastele,farby,wyklejanki oraz.decupage.Juri po długim namyśle wyróżniło kartki uczennic z pokoju 403,405 i 410.???Nagrodzone osoby otrzymały gromkie brawa od swoich koleżanek, natomiast pani dyrektor ufundowała upominki a dla wszystkich zaangażowanych w konkurs słodkości.?Ponadto wszystkie kartki zostaną powieszone na tablicy w holu internatu.Magda Łepicka

 

 

2.03.2018
W internacie nasze kursantki się nie nudzą. W dzień nauka teoretyczna, a wieczorami praktyczne działanie. Obecny turnus stanowi mieszankę talentu, wiedzy i umiejętności. Uczennice w wolnym czasie testują na sobie techniki fryzjerskie, od farbowania po strzyżenie, fale, loki i koki…:)
12.01.2018
„Szalone lata 60-te a dzisiejsze trendy’.Pod takim hasłem w czasie zajęć wychowawczych z panią Magda Łępicką uczennice z CKZ i U przygotowały gazetkę, która zawisła na kortarzu internatu.W związku z tym, iż w ostatnich sezonach do łask powróciły fryzury w stylu retro, także te inspirowane modą lat 60. w stylu Brigitte Bardot, spiętrzone włosy ze skośną grzywką oraz wysokie kucyki i proste włosy z uniesionym tyłem.Przed nami czyste karnawałowe szaleństwo. Ach, jak dobrze, że moda ma to do siebie, że powraca! ?Podsumowały kursantki fryzjerstwa z RODiDZ w Giżycku?

12.01.2018
Na co dzień każdy z nas styka się z wulgaryzmami. Stało się to w naszym środowisku zjawiskiem wręcz normalnym i zazwyczaj nie budzącym wobec młodych ludzi żadnego zdziwienia. Dlatego też mieszkanki internatu CKZ i U postanowiły pod nadzorem wychowawczyni Eweliny Miary przygotować gazetkę tematyczną pt „Słowa z marginesu nie dadzą ci sukcesu” aby pokazać swoim koleżankom, iż nie warto zaśmiecać języka polskiego i uczulić je na to, by dbały o czystość mowy polskiej.

8.12.2017
Święta tuż tuż… Święta Bożego Narodzenia słyną z cudownych dekoracji i niepowtarzalnej atmosfery. Dlatego też młodzież mieszkająca w internacie wraz z panią Agnieszkę, Eweliną i Magdą zaangażowała się w stworzenie u siebie namiastki świątecznej atmosfery. Mieszkanki wykonały tematyczne gazetki,ozdoby świąteczne np: gwiazdy,gwiazdeczki z papieru, zawieszki z szyszek, bombki oraz ubrały choinkę która zdobi korytarz internatu. Choć z dala od domu, to również chciały poczuć magię świąt.????????????????????????
[smartslider3 slider=37]
23.11.2017
Lektura? Znam to!
21 listopada b.r w internacie Regionalnego Ośrodka Dokształcenia i Doskonalenia Zawodowego odbył się konkurs literacki z zakresu lektur szkolnych. W przedsięwzięciu zainicjowanym przez wychowawczynię Ewelinę Więckowską- Miarę wzięło udział 29 uczestniczek listopadowego turnusu fryzjerek II i III stopnia. Zadaniem podopiecznych było rozwiązanie testu składającego się z 10 pytań jednokrotnego wyboru, dotyczących lektur szkolnych. Wśród docenionych za wiedzę i trafne odpowiedzi znalazły się Natalia Naruszewicz oraz Aleksandra Janewicz, które otrzymały pochwały, oraz drobne upominki. Zespół internacki wszystkim uczestnikom gratuluje udziału, pozytywnego nastawienia i otwartości w proponowanych przedsięwzięciach.
 27.10.2017
Pod tytułowym hasłem minął ostatni wieczór październikowego turnusu fryzjerskiego
w internacie Regionalnego Ośrodka Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego w Giżycku.
26 października br. przed komisją konkursową prezentowały się kandydatki na zwyciężczynie korony oraz tytułu „Królowa Zielonej Nocy”. Choć nieśmiałość i brak pewności siebie górowały, to odważnych nie zabrakło. Nasze kandydatki zaprezentowały się w pięknych sukniach wieczorowych, wzbogaconych o biżuterię, staranny makijaż i perfekcyjną fryzurę. Ich look wywarł na jury niebywałe wrażenie. Uczestniczki konkursu otrzymały nie tylko gromkie brawa za odwagę i styl, ale również tytułu „Królowej Zielonej Nocy”, który przypadł w udziale Dominice Zarębie. Pozostałe kandydatki jako nagrody pocieszenia otrzymały pamiątkowe medale. Imprezę poprowadziła Ewa Michalkiewicz, która umiliła wszystkim czas śpiewem przy muzyce. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała wychowawczyni Ewelina Więckowska-Miara.
Była to fajna zabawa, ,która miała na celu przede wszystkim zachęcenie uczennic do integracji, zabawy oraz budowania zdrowego dystansu do siebie. I to nam się udało!

13.10.2017

 

Uczestniczki turnusu fryzjerskiego w internacie się nie nudzą. W czasie zajęć z wychowawcami mają możliwość rozwijania swoich zdolności manualnych, artystycznych, pasji i zainteresowań. Wykonały własnoręcznie przyborniki na biurka, gazetkę z okazji Dnia Edukacji narodowej oraz stworzyły kącik fryzjerski.

[smartslider3 slider=30]