ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

08.10.2018

Już w najbliższą niedzielę, tj. 11.11.2018r. świętować będziemy setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. To dobry czas aby wśród uczniów wzbudzić przywiązanie do Ojczyzny i symboli narodowych. Uczestniczki kursu fryzjerskiego kl.II i III pod  kierunkiem wychowawcy  pracowały, przygotowując
w internacie piękne gazetki patriotyczne oraz ozdoby – kotyliony, które teraz zdobią drzwi pokoi. Dziękujemy za zaangażowanie.

08.10.2018

 Nasi uczniowie znają historie Polski walczącej długie lata o odzyskanie  Niepodległość  i zgadzają się z definicją patriotyzm, dlatego też z ich inicjatywy powstała gazetka , która zawisła w gablocie na szkolnym korytarzu.


18.05.2018

POLSKA NIEPODLEGŁA

W ramach obchodów 100-ej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę uczniowie Gimnazjum nr 5 dla Dorosłych podczas zajęć  praktycznych pod czujnym okiem instruktora Pana Andrzeja Radziewicz z wykonali własnoręcznie pracę przedstawiającą kontury Polski wraz z godłem narodowym. Wykonana praca będzie zdobiła wnętrze budynku CKZiU i przypominała młodzieży o symbolach narodowych i istocie Wolnej Polski. Młodzież zaangażowała się w wykonanie pracy plastycznej, bo ma świadomość, iż wolność zawdzięcza pokoleniom swoich przodków, którzy oddali za nią najcenniejszy skarb- Życie.

13.04.2018

W związku z prowadzonymi przygotowaniami do obchodów 100 -lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę, uczniowie gimnazjum wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Senator Rzeczpospolitej Polskiej Małgorzatę Kopiczko pt. „Orzeł Biały – Nasza Duma”.

12.04.2018

W związku z 100 – tą rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości, mieszkanki internatu zaangażowały się w przygotowanie gazetki patriotycznej.z hasłami niepodległościowymi oraz symbolami narodowymi w barwach biało-czerwonych.Wykonana gazetka ozdobiła internacki korytarz.Nie tylko pamiętamy, ale na zawsze pozostaniemy wdzięczni pokoleniom naszych przodków, którym zawdzięczamy najprawdziwszą wolność, którzy oddali za nią najcenniejszą wartość – ŻYCIE- podsumowały kursantki.

 
4.04.2018

Na zajęcia praktycznej nauki zawodu uczniowie pod okiem instruktora Andrzeja Radziewicza rozpoczęli prace nad stworzeniem dekoracji związanej z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.