MORZE MOŻLIWOŚCI W TRÓJMIEŚCIE wycieczka do Trójmiasta

MORZE MOŻLIWOŚCI W TRÓJMIEŚCIE

 

Najlepszą okazją do takiego poznania świata są szkolne wycieczki dlatego też, młodzież
z Gimnazjum nr 5 dla Dorosłych pod opieką pana Andrzeja Radziewicza i pani Małgorzaty Dadury  26.05.2017r. udała się na wycieczkę do Trójmiasta w ramach autorskiego programu „Morze możliwości w Trójmieście”.

Zwiedzanie rozpoczęło podziwianiem przepięknych  nadmorskich widoków  i Skweru Kościuszki. Jest to ulubione miejsce spacerów mieszkańców Gdyni.  Młodzież podziwiała cumujące statki: Dar Pomorza, niszczyciel ORP Błyskawica  i cieszyła się piękną słoneczna pogodą. Następnie udaliśmy się na obiekt sportowy piłkarzy Lechii Gdańsk. Tam nasi podopieczni zauroczeni stadionem słuchali historii o nim i mogli się poczuć jak prawdziwi kibice. Odwiedzili również muzeum klubu gdzie przewodnikowi zadawali interesujące ich pytania. Ostatnim przystankiem naszej wycieczki było Westerplatte. Miejsce  gdzie odbyła się  pierwsza bitwa II wojny światowej w Europie w dniach 1–7 września 1939 roku. Nasi uczniowie przed przyjazdem  na Wyspę Zachodnią poznali historię tego miejsca, więc wiedzieli  po co tu są i jak mają się zachować. Nie zabrakło również czasu wolnego na zjedzenie posiłku oraz zrobienie zakupów sobie i najbliższym.

         Ta krótka wycieczka była okazją do poznania historii Trójmiasta, jak i przyczynkiem wzrostu zainteresowania krajem ojczystym  i jego  historią. Uczestnicy cieszyli się, że poznali nowe miejsca, zachwycili się pięknem morza i Pomorza. Wszak „tu wszędzie jest nasza ojczyzna”, którą chcemy poznawać i być z niej dumni – podsumowali nasi uczestnicy.